اهمیت و تاثیر سئو بر روی سایت ها + قابلیت سئو

تیم تحریریه عصرینو
16 آذر 1400
قابلیت سئو

سئو در واقع برای دسترسی بهتر به سایت ها طراحی شده است، به زبان ساده تر سئو به موتور های جستجو کمک می کند. در واقع می توان گفت که موتور های جستجو به دنبال بهترین سایت برای شما هستند؛ ولی سئو به دنبال سایتی است که بیشتر به موضوع شما نزدیک باشد. سئو به دو دسته تقسیم می شود و این دو دسته به شما کمک می کند تا تفاوت استفاده درست از غلط را به خوبی تشخیص دهید. به طور کلی قابلیت سئو تاثیر زیادی بر دیده شدن مطالب سایت ما و محتوای ما دارد.

سئو چیست؟

بهینه نمودن سایت را سئو می گویند. کسانی که درباره قابلیت سئو اطلاعاتی ندارند، زمانی که تاثیر سئو را بر روی موتور های جستجوگر می بینند، تعجب می کنند. البته بهتر است افراد تمامی مطالب مهم راجع به این مبحث را مطالعه کنند تا بتوانند توصیه های خوب سئو را از توصیه های مضر آن تشخیص دهند. به طور مثال اینکه چگونه می توان جستجوی سایت را ارگانیک نمود تا میزان جستجوی شما افزایش یابد و محتوایی را که در سایت به اشتراک می گذارید به راحتی توسط کاربران پیدا شود.

کارایی سئو

بهینه سازی مهم ترین اصل قابلیت سئو را تشکیل می دهد که هر سایتی برای دیده شدن، نیاز به کلماتی کلیدی دارد و سئو نسبت به حجم و اندازه کلمات کلیدی، تن سایت را رتبه بندی می کند. البته بعضی از سایت ها در پشت گرافیک سایت، استفاده بیشتری از کلمات کلیدی می کنند که سئو، آن سایت ها را در رتبه های اول قرار می دهد که البته این کار اشتباه است و جرم محسوب می شود.

اکثر کسانی که تولید محتوا انجام می دهند می دانند که سئو نقش زیادی در تکثیر محتوای آن ها دارد و قابلیت سئو در بهتر دیده شدن این محتوا ها بسیار تاثیرگذار می باشد.

تقسیم بندی های سئو

  • سئو کلاه سفید:

شامل تکنیک ها و روش هایی است که کاملا با روش قانونی و صحیح ایجاد شده باشند و زمانی که از آن ها استفاده می شود، در هنگام اپدیت گوگل، جریمه ای صورت نمی گیرد.

البته با هر بار اپدیت چیز های زیادی به قابلیت سئو اضافه می شود که دیگر افراد سودجو نتوانند اختلالی ایجاد کنند.

  • سئو کلاه سیاه:

این روش شامل سئو داخلی و سئو خارجی می شود که با دور زدن و تقلب، موتور های جستجو را فریب می دهد.

البته با توجه به آپدیت های اخیر الگوریتم های جدید گوگل، خیلی از این روش ها عملا باطل و غیر قابل دسترس شده اند. باید گفت که اجرای این روش در بیشتر موارد باعث جریمه و خشم گوگل می شود که به این اتفاق، اصطلاحا پنالتی گوگل گفته می شود.

آنالیز در سئو

حتما الان با خودتان می گویید که آنالیز چه ربطی به قابلیت سئو دارد؛ در این صورت باید گفت که آنالیز در سئو مهم ترین اصل است و هر کسی که بخواهد بهینه سازی سایتی را بر عهده بگیرد باید آنالیز سئو را هم بداند و باید بتواند که در مواقع مناسب، تحلیل درستی بر روی الگوریتم های سئو داشته باشد. برای آنالیز در سئو، بهترین راه، استفاده از ابزار های سئو است و ضروری ترین ابزار های گوگل، آنالیتیکس و گوگل وبمستر می باشد.

سخن پایانی

اگر بخواهیم تعریفی کلی از قابلیت سئو داشته باشیم؛ در واقع باید گفت که سئو از بخش های زیادی تشکیل شده است که در یک مقاله کوتاه نمی توان به تمامی مسائل آن پرداخت؛ برای همین در این مطلب بیش ترین و ضروری ترین مطالب مهم را عنوان کردیم. همان طور که در کلیت مقاله ذکر شد، سئو برای دسترسی بهتر به سایت ها و برای رسیدن به محتوای اصلی، قابلیتی بسیار کمک کننده است.

با بروزرسانی های جدید، تغییر ظاهر سایت، تولید محتوا و حتی رعایت یک سری از اصول، سایت و محتوای ما در رتبه اول گوگل قرار می گیرد.

تعریف و خلاصه قابلیت سئو را می توان این گونه شرح داد که سئو نوعی بهینه ساز می باشد که باعث می شود سایت شما در صفحات اول گوگل به راحتی دیده شود و این کار تنها با بکارگیری یکسری ترفند های مجاز صورت می گیرد. اگر سایت و محتوایی سئو شده داشته باشید، موتورهای جست وجوگر گوگل به خوبی سایت شما را به کاربران نشان می دهند.

مقالات مرتبط:

با شناخت انواع سئو در صفحه اول گوگل باشید

تحلیل سئو سایت و ابزارهای مورد نیاز برای انجام این کار

خدمات مرتبط:

تولید محتوای متنی

طراحی انواع وب سایت با اصول سئو| مزیت و کارایی

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

مطالب مرتبط

تعرفه سئو سایت

انواع تعرفه سئو سایت و اصول قیمت‌دهی

این روزها یکی از دغدغه‌­های اصلی صاحبان سایت، آگاهی از تعرفه سئو سایت برای اقدام به‌منظور بهینه­‌سازی ...
تیم تحریریه عصرینو
05 اردیبهشت 1400
تولید محتوا صوتی

دسترسی به مشتریان در هر زمان و هر مکان با تولید محتوا صوتی

در سال های اخیر، صدا و تصویر به بهترین ابزار برای انتقال پیام کسب و کار تبدیل ...
تیم تحریریه عصرینو
16 بهمن 1400
استراتژی محتوایی

استراتژی محتوایی و ضرورت وجود آن

اگر به دنبال بهترین و موثر ترین بازاریابی هستید، باید از استراتژی محتوایی استفاده کنید. به عبارت ...
تیم تحریریه عصرینو
11 دی 1400