تولید محتوا متنی

تولید محتوا متنی

همانطور که میدانید یکی از راه های بازاریابی به روش محتوایی و همچنین فعالیت در زمینه مارکتینگ دیجیتالی، تولید محتوا متنی باکیفیت و تاثیر گذار می باشد به همین دلیل امروزه افراد همواره به دنبال راهی هستند تا بتوانند بهترین محتوا را تولید کنند و به وسیله آن به کسب و کار خود رونق ببخشند به همین خاطر در این مقاله قصد دارین تا شما را با انواع محتوای متنی و نکات مهم آن آشنا کنیم.

انواع مختلف تولید محتوا متنی

محتوای متنی از نظر منبع تولید به دو دسته زیر تقسیم بندی می شود:

  1. ترجمه: در این روش نویسنده برای تولید محتوای متنی از منابع خارجی مرتبط با موضوع مورد نظر استفاده می کند و با ترجمه کردن آن یک محتوا تولید می کند، در این روش مترجم باید منبعی را که ترجمه کرده است در متن بیاورد و همواره باید سعی داشته باشد تا یک ترجمه روان و خوانا داشته باشد که خواننده را دچار مشکل نکند علاوه بر آن، امروزه ترجمه یکی از روش های مورد استقبال نویسنده ها است زیرا با این روش می توانند نوشته های به روز تری داشته باشند و حتی جالب است بدانید که جایگاه این نوشته ها در گوگل نیز نسبت به بقیه محتوا ها بالاتر می باشد.

  1. تالیف: روش تالیف با نام دیگر روش تولید محتوای تحقیقاتی نیز شناخته می شود که در ایران این روش بسیار رایج تر از روش ترجمه است که این رواج بیشتر می تواند به خاطر راحتی بیشتر نویسنده باشد زیرا در روش ترجمه، مترجم نیازمند این است که یک زبان دیگر را به خوبی بلد باشد و همچنین فن بازگرداندن به زبان فارسی سلیس را نیز داشته باشد اما همانطور که میدانید در روش تالیف نویسنده مطابق با دانش و اطلاعات خود دست به نوشتن می زند و از ویژگی های خوب آن در تولید محتوای متنی می توان به باز بودن دست نویسنده در نوشتن و بروز خلاقیت های خود در آن اشاره کرد تا به وسیله آن بتواند خواننده را جذب کند البته توجه داشته باشید که در این روش نویسنده باید از تجربه زیادی در امر نویسندگی برخوردار باشد.

این دو نوع تقسیم بندی تنها از جنبه نوع منبع بود زیرا با توجه به عوامل دیگر می تواند تولید محتوای متنی را به دسته های دیگر نیز تقسیم بندی کرد اما ما در این جا به ذکر این دو نوع اکتفا کردیم.

امروز تولید محتوای سایت خود را به ما بسپارید و فردا را رهبری کنید

کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و سفارش تولید محتوا خود را ثبت نمایید تا در کمتر از چهار دقیقه مشاوره دریافت نمایید و به شما اعلام هزینه شود تا راحت تصمیم گیری بفرمایید.

نکات اساسی 

برای تولید محتوای متنی باید به نکاتی جهت بهبود محتوای تولید شده خود توجه کنید تا بتوانید خوانندگان بیشتری را جذب کنید برای همین در زیر به برخی از مهم ترین نکته ها اشاره خواهیم کرد.

  • انتخاب عنوان جذاب: یک عنوان جذاب می تواند افراد را مجاب کند تا متن را بخواند البته برعکس آن هم امکان پذیر است زیرا به اندازه ای که یک عنوان خوب تاثیر مثبت دارد، یک عنوان بد می تواند تاثیر مخرب داشته باشد بنابراین در هنگام انتخاب آن دقت کنید تا یک عنوان کوتاه که شامل تمام هدف متن شما باشد را جهت تولید محتوای متنی را انتخاب کنید.

رعایت نمودن اصول سئو: گفتنی است که برای اینکه محتوای شما بهتر و بیشتر دیده شود بهتر است تا اصول سئو را رعایت کنید یا به بیان دیگر محتوای خود را سئو کنید تا موتور های جستجوگر گوگل به شما کمک کند که بازدید بیشتری داشته باشید.

  • کپی نکنید: سعی کنید برای تولید محتوای متنی خلاقیت داشته باشید و از سایت های دیگر کپی نکنید زیرا این کار نه تنها به جذب بیشتر خواننده کمک نخواهد کرد بلکه باعث می شود کار شما بی کیفیت و دسته دوم جلوه کند البته این به آن معنا نیست که برای تولید محتوا نباید از نوشته های دیگران استفاده نکرد زیرا می توانید نوشته های دیگران را بخوانید و به اطلاعات خود اضافه کنید سپس با اطلاعات خود به تولید محتوا بپردازید یا اگر می خواهید دقیقا جمله ای را از کتاب یا سایتی را در محتوا خود بیاورید حتما منبع آن را ذکر کنید.
  • مختصر بنویسید: امروزه افراد بی حوصله شده اند و دیگر حوصله آنها یاری نمی کند تا متن های خیلی طولانی را بخوانند زیرا می خواهند در کوتاه ترین زمان اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورند بنابراین در تولید محتوای متنی از اضافه گویی جدا خودداری کنید و سعی کنید تا تنها مطالب مفید را بنویسید.
  • ویرایش کنید: در پایان نوشتن محتوا حتما یک بار آن را از اول بخوانید تا اگر غلط تایپی یا نگارشی دارید آن را اصلاح کنید چون اگر خواننده در حین خواندن با غلط های زیادی در متن مواجه شود حس اعتماد خود را نسبت به محتوای شما از دست می دهد پس در پایان کار ویرایش را فراموش نکنید.

یادگیری آسان تولید محتوای متنی

اگر می خواهید همچون یک حرفه ای به تولید محتوای متنی مشغول شوید باید بدانید که این کار مانند کار های عملی دیگر نیازمند تمرین و تکرار زیادی است و تا تمرین کافی نداشته باشید هرگز نمی توانید محتوای باکیفیت بالا تولید کنید بنابراین پیشنهاد می شود که به عنوان تمرین روزانه ابتدا هدف مدت دار برای خود تعیین کرده سپس در روز های اول محتوا های کوتاه تولید کنید و به مرور خود را به چالش کشیده و میزان آن را بیشتر کنید با این کار مشاهده می کنید که برخلاف روز های اول که وقت زیادی را برای تولید محتوا نیاز داشتید به مرور روان تر شده و در مدت زمان کوتاه تری محتوایی با کیفیت بالا تولید می کنید البته علاوه بر این ها باید نکات و فن های تولید محتوای متنی را به خوبی بلد باشید تا به خوبی خواننده را جذب کنید اما مشکلی که افراد مبتدی با آن مواجه هستند عدم اطلاع از مکان آموزش این فنون می باشد به همین دلیل برای حل این مشکل افراد با تجربه و دارای تخصص در این امر تصمیم گرفتند تا علم و تجربه خود را در قالب پکیج آموزشی در اختیار علاقه مندان قرار دهد پس دیگر جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد زیرا از این پس این افراد می توانند به راحتی این پکیج ها را تهیه نمایند و با تمرین و تکرار مداوم به یک حرفه ای تمام عیار در این حرفه تبدیل شوند.