اصول تولید محتوای متنی | چارچوب اصول تولید محتوای متنی

تیم تحریریه عصرینو
۰۲ دی ۱۴۰۰
اصول تولید محتوای متنی

چارچوب اصول تولید محتوای متنی از 5 لایه تشکیل شده است. که در هرم زیر از پایین به بالا فهرست شده اند و بر روی یکدیگر قرار دارند قابل جستجو، شفاف، متصل، انسانی و مفید که در ادامه به برسی این عناوین می پردازیم.

محتوای قابل جستجو

یکی از اولین اصول تولید محتوای متنی داشتن قابلیت جستجو است. که به کاربران امکان می دهد از طریق پیمایش و جستجو محتوا را پیدا کنند. این اولین و اساسی ترین اصل محتوا است زیرا اگر کاربران نتوانند محتوا را پیدا کنند، مهم نیست که چقدر خوب باشد.

قابلیت یافتن مفهومی است که اغلب اشتباه گرفته می شود و به عنوان یک بخش صرفاً فنی از بهینه سازی محتوا یا بهینه سازی موتور جستجو (SEO) تصور می شود. توجه به این نکته مهم است که برای کمک به افراد در یافتن اطلاعات مرتبط، ایجاد چندین مسیر معنادار برای آن ضروری است. شما همچنین باید کلمات کلیدی را پیدا کنید که مردم در واقع برای مکان یابی اطلاعات مربوط به این موضوع استفاده می کنند. برای رعایت قابلیت جستجو که از اصول تولید محتوای متنی است. شما می توانید از طریق تحقیق روی کاربر، تجزیه و تحلیل رقابتی و تحقیق کلمات کلیدی انجام دهید. عباراتی را که با آنها کار می کنید در گوگل جستجو کنید و مترادف آن ها را پیدا کنید. از Google Trends  برای کشف محبوبیت کلمات کلیدی استفاده کنید.

شفاف سازی محتوا

محتوای شفاف با هدف روشن طراحی شده است و کاربران را با سوالی مواجه نمی کند. رعایت این اصل از اصول تولید محتوای متنی به کاربران اعتماد به نفس برای ادامه می دهد. و برعکس، عدم شفافیت به یک مانع تبدیل می‌شود که در نهایت باعث خاتمه دادن به مطالعه محتوا و مراجعه به منابع دیگر می شود.

محتوای متصل

محتوای متصل بار شناختی کاربران را کاهش می دهد، راه حل های پایدار ایجاد می کند و قابلیت یافتن را بهبود می بخشد. برای ایجاد محتوای متصل به یک استراتژی محتوا نیاز دارید. اما قبل از هر اقدامی، باید مدل ذهنی خود را برای رعایت اصول تولید محتوای متنی  به «کمتر، مفیدتر است» تغییر دهید، زیرا متوجه شوید که محتوای بسیار پراکنده در یک موضوع یک مانع برای کاربران و کسب و کار شما است.

شما باید این تحلیل را با در نظر گرفتن موارد زیر انجام دهید

  • آیا محتوای تکراری وجود دارد؟
  • آیا اطلاعات رقیب یا متناقضی وجود دارد؟
  • در کانال های دیگر چه می گذرد؟
  • آیا اطلاعات به هم مرتبط هستند؟
  • آیا این محتوا مرتبط، پایدار است و حفظ می شود؟

به یاد داشته باشید، بیشتر اوقات، شما تنها منبع اطلاعات در مورد هر موضوعی نیستید.

تولید محتوای انسانی

شاید محتوای انسانی ازنظر فنی خیلی به اصول تولید محتوای متنی مربوط نباشد. ولی برای ادامه را و جذب کاربر بسیار مهم است. از منظر دسترسی و شمول، افراد عجله دارند، استرس دارند، چندوظیفه انجام می دهند، برخی سواد کمی دارند، یا از آسیب های مختلفی رنج می برند، چه دائمی و چه موقت. طراحی محتوا نیاز به در نظر گرفتن دانش، مهارت ها، تجربه، ویژگی های فیزیکی، حالات ذهنی، و دسترسی تکنولوژیکی و سواد انسان هایی دارد که با اطلاعاتی که تولید می کنند درگیر می شوند.

چگونه محتوای انسانی بسازیم

  • محیط کاربران را درک کنید
  • طراحی با جامعیت و دسترسی
  • طراحی برای بدترین سناریو
  • کاربر را در طول فرآیند راهنمایی کنید
  • عوامل حواس پرتی را از بین ببرید

برای تولید محتوای انسانی که از اصول تولید محتوای متنی است که آینده سایت یا کانال ما را تضمین می کند شما باید پاسخ سوال های زیر را بدانید.

آیا واقعاً درک می کنید که اطلاعات شما برای چه افرادی در نظر گرفته شده است؟

آیا آنها در وضعیتی نامطمئن هستند و سختی های متعدد را متعادل می کنند؟

آیا محتوایی که ایجاد می کنید قابل توجه و تفکر است؟

آیا به تنوع موقعیت ها و نیازهای انسانی احترام می گذارد ؟

آیا زمان و توجه محدود خواننده احترام می گذارد؟

تولید محتوای مفید

محتوای مفید به گونه‌ای طراحی شده است که به کاربران امکان می‌دهد هم اکنون کاری را انجام دهند.کاربرانی که نیازهای خود را برآورده می کنند. رعایت اصول تولید محتوای متنی که در این مقاله برسی شد به تولید کنندگان محتوا کمک می کند تا از مسیر بهتری برای به بازید بیشتر برسند.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط:

 

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

مطالب مرتبط

متن تبلیغاتی

متن تبلیغاتی خود را به ما بسپارید و از فروش بیشتر خود لذت ببرید

با توجه به رونق کسب و کارهای اینترنتی، امروزه کمتر کسی را می بینید که از اهمیت ...
تیم تحریریه عصرینو
۳۱ شهریور ۱۴۰۲
روش‌های تولید محتوا

انواع روش‌های تولید محتوا را بشناسید

تولید محتوا و روش‌های تولید محتوا، بخش جدایی نا‌پذیر عرصه‌ی تبلیغات هستند و هر کسب و کاری ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۱ تیر ۱۴۰۰
تا به الان به محدودیت‌های اینستاگرام فکر کرده‌اید؟

تا به الان به محدودیت‌های اینستاگرام فکر کرده‌اید؟

تا به الان به محدودیت‌های اینستاگرام فکر کرده‌اید؟ تا به الان به محدودیت‌های اینستاگرام فکر کرده‌اید؟ امروزه از اینستاگرام ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۵ خرداد ۱۳۹۹
این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس