تعیین قیمت سئو وب سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

تیم تحریریه عصرینو
20 آبان 1400
تعیین قیمت سئو وب سایت

امروزه یکی از مسائل مهم برای مشاغل گوناگون تعیین قیمت‌های سئو وب سایت می باشد. این امر به دلیل فرایند بهینه سازی سایت ها برای سئو خیلی مهم واقع شده است. در واقع این کار موجب پیشرفت مشاغل گوناگون می شود، اما اینکه انجام این فرایند چه هزینه هایی را برای شرکت ها دارد امر مهمی است که در تصمیم انجام این کار تاثیر گذار است‌. موتور جستجو روشی می باشد که از طریق آن، سایت ها راحت تر دیده می شوند و رتبه بندی وب سایت افزایش می یابد.

سئو چیست؟

سئو یک روش ضروری برای افزایش دیده شدن کسب و کار نیز می باشد به روایت دیگر، موتور جستجو عاملی است که به وب سایت کمک می کند تا در جایگاه اول جستجو کننده گان قرار گیرد. جالب است بدانید که اگر سایت شما در صفحه نخست جستجو گر نباشد نمی توانید محصولات خود را به مردم معرفی کنید، چون بیشتر افرادی که درباره موضوعی سرچ می کنند بر روی صفحه اول کلیک می کنند.

تعیین قیمت سئو وب سایت یکی از موضوعات مهمی است که شرکت ها درگیر آن می باشند؛ در واقع تعیین قیمت سئو به نوع وب سایت و موضوع بستگی دارد. سئو وب سایت توسط سئو کار انجام می شود که استراتژی وب سایت را تغییر می دهد. سئو، کار تقریبا سختی است که زمان زیادی را می گیرد و همچنین نیاز به علم و خلاقیت بالا دارد. حدود ۲۰۰ ویژگی وجود دارد که منجر به رتبه بندی سایت در گوگل می شود و یک سئو کار حرفه ای باید تمام آن معیار ها را رعایت کند.

تعیین قیمت سئو وب سایت

افرادی که با صنعت سئو آشنا باشند می دانند که ویژگی های متعددی در تعیین قیمت سئو تاثیر گذار است. برای مثال:

  • وجود تعرفه های گوناگون برای سئو
  • کمپانی های گوناگون سئو و بهینه سازی
  • روش های گوناگون پرداخت مبلغ سئو

نکته مهمی که باید بدانید این است که هیچ گاه نمی توان برای سئو و سئو کاری قیمت ثابتی را در نظر گرفت، چون عوامل تعیین قیمت سئو وب سایت و بهینه سازی برای هر پروژه و سایت را جداگانه حساب می کنند تا در نهایت میانگین بهینه سازی مشخص شود. در واقع قیمت سئو می تواند از ۳۰ هزار تومان در ساعت شروع شود و تا ۱۰ میلیون تومان در ماه ادامه داشته باشد. که البته یک محدوده بسیار گسترده ای است. به طور کلی سئوکاری برای هر یک ساعت می تواند هزینه ای بین ۳۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان داشته باشد؛ اما به صورت ماهیانه از ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان هزینه آن می شود.

 

تعیین قیمت سئو وب سایت ها چگونه محاسبه می شود؟

در ابتدا باید گفت که تعیین قیمت ها دو حالت دارد که یا ساعتی و یا ماهیانه (پروژه ای) می باشند. روش ساعتی را کمتر شرکتی می پذیرد و معمولا این روش را افرادی که کار شخصی انجام می دهند، قبول می کنند. در این روش بر اساس مدت زمانی که فرد در شرکت کار می کند، قیمت سئو را تعیین می کنند.

روش پروژه ای بیشترین بازدید را از طرف کمپانی ها دارد. تعیین قیمت سئو وب سایت در چهار دسته زیر قرار می گیرد:

  1. از ۳ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان
  2. ۵ میلیون تومان تا ۸ میلیون تومان
  3. ۸ میلیون تومان تا ۱۵ میلیون تومان
  4. ۱۵ میلیون تومان تا ۲۵ میلیون تومان

دسته چهارم برای شرکت هایی می باشد که درگیر رقابت شدید برای کلمه کلیدی مورد نظرشان هستند که هایی می باشد که درگیر رقابت شدید برای کلمه کلیدی مورد نظرشان هستند که گاها هزینه هایی بیش تر از ۲۵ میلیون تومان دارند.

سخن پایانی

به دست آوردن رتبه بندی بالا در خصوص کلمه کلیدی ویژه مسئله مهمی است که بیشتر شرکت ها به آن می پردازند. سئو مجموعه ای از کار ها می باشد که به افزایش رتبه بندی وب سایت کمک می کند. جالب است بدانید که به مرور زمان مسئله تعیین قیمت سئو وب سایت بسیار پر اهمیت واقع شد؛ البته تعیین قیمت سئو، کار پیچیده و سختی می باشد، چون با توجه به پروژه و زمانی که برای آن گذاشته می شود، قیمت ها گوناگون هستند.

 

 

 

خدمات مرتبط :

مطالب مرتبط:

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

مطالب مرتبط

بازاریابی شبکه های اجتماعی

رونق کسب و کار توسط بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی، یک روش مفید برای انواع کسب و کارها، در هر اندازه ای برای ...
تیم تحریریه عصرینو
17 اردیبهشت 1401
تاثیر محتوا بر سئو

چرا محتوا برای سئو مهم است؟

چرا محتوا برای سئو مهم است؟ بی شک تاثیر محتوا بر سئو غیر قابل انکار است. گوگل بر ...
تیم تحریریه عصرینو
17 شهریور 1399
کار تولید محتوا در منزل

کار تولید محتوا در منزل به چه شکل صورت می گیرد؟

همان طور که می دانید کار تولید محتوا در منزل یکی از شغل هایی است که همه ...
تیم تحریریه عصرینو
11 مهر 1400