عوامل مهم و ضروری برای مشخص کردن دستمزد تولید محتوا مختصری از نرخ تولید محتوا

تیم تحریریه عصرینو
15 شهریور 1400
دستمزد تولید محتوا

مختصری از تولید محتوا

همانطور که می‌دانید تولید محتوا یکی از مهم‌ترین روش برای جذب مشتری در زمینه کسب و کار و بازاریابی به شمار می‌آید که امروزه در بین شغل‌های دیگر به عنوان یک شغل پاره وقت محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که شغل تولید محتوا به هیچ سرمایه‌ای نیاز ندارد و برای کسانی که علاقه زیادی به کار نویسندگی دارند، بسیار مناسب است. ما در این مقاله قصد داریم دستمزد تولیدکنندگان محتوا را برای شما بازگو کنیم پس توصیه می‌شود قبل از شروع محتوا نویسی، حتما این مقاله را با دقت و تمرکز بالا مطالعه فرمائید تا در حین کار محتوا نویسی با مشکلی مواجه نشوید.

دستمزد تولیدکنندگان محتوا چگونه تعیین می‌شود

کسانی که به کار نویسندگی علاقه دارند و می‌‌خواهند در منزل درآمدی داشته باشند، بهتر است کار محتوا نویسی را انتخاب کنند زیرا تولید محتوا یک کار راحت بوده و از درآمد عالی برخوردار است. در ادامه به چند نوع دستمزد این کار می‌‌پردازیم :

  • دستمزد تولید کننده محتوا

در کار تولید محتوا دستمزد افرادی که به صورت دورکاری، کار نویسندگی خود را انجام می‌دهند، با توجه به نوع پروژه و تعداد کلمه محتواهای خود از مدیر یک شرکت هر ماه یا هر چند روز یک بار دستمزد نویسندگی خود را دریافت می‌کنند ولی در محتواهای دیگر، مدیر پروژه به حجم کاری که یک محتوا نویس در طول یک ماه انجام داده است، توجه می‌کند.

  • دستمزد کارشناسان تولید محتوا

دستمزد کارشناسان در کار تولید محتوا، به کیفیت و تخصصی بودن محتوای موردنظر وابسته است یعنی هر چقدر کیفیت محتوای یک کارشناس محتوا نویسی بالا باشد یا به صورت تخصصی محتوای خود را بنویسد، مدیر سایت، دستمزد آن را افزایش خواهد داد.

  • دستمزد تولیدکنندگان محتوا برای زبان‌های خارجی

همانطور که می‌دانید هر شرکت و کمپانی علاوه‌بر تولید محتوا به زبان اصلی، به زبان‌های خارجی نیز می‌پردازد، پس کاملا مشخص است که نرخ تولید محتوا برای زبان‌های خارجی نسبت به محتوا نویسان دیگر متفاوت خواهد بود. لازم به ذکر است که دستمزد هر کلمه این نوع نویسندگان از 100 تومان شروع شده تا 400 تومان ادامه می‌یابد. البته در نظر داشته باشید که تجربه و کیفیت محتوا نیز در تعیین دستمزد این نوع نویسندگان بسیار تاثیر دارد.

  • دستمزد تولیدکنندگان محتوای مستقیم

یک سری از کمپانی و شرکت‌های خاص وجود دارند که به صورت مستقیم بر کار محتوا نویسان خود نظارت دارند و دستمزد محتوای آن‌ها را بین 20 تومان تا 100 تومان در نظر می‌گیرند و در صورت ایجاد خلل یا هر نوع مشکل در تولید محتواهای خود، با نویسندگان برخورد جدی می‌کنند تا به سایت موردنظر آسیبی وارد نکنند.

  • دستمزد تولیدکنندگان محتوای متنی

نرخ و دستمزد تولیدکنندگان محتواهای متنی با محتواهای دیگر بسیار فرق دارد زیرا محتوای متنی به تخصص تیم محتوا نویسی، خدمات ایجاد شده در محتوای خود، کیفیت و کمیت در مقاله، میزان تحصیل نویسندگان و عنوان یک محتوا توجه زیادی می‌کند. اگرهمه این نوع موارد در تولید محتوای متنی رعایت شود، مدیر پروژه یا همان مدیر سایت یک شرکت، دستمزد بالایی را برای نویسنده خود در نظر خواهد گرفت.

در حالت کلی دستمزد اصلی یک تولید محتوانویس به وب سایت، رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ نیز بستگی دارد یعنی یک نویسنده براساس نوع محتوا، کار خود را انجام داده و دستمزد خود را از مدیر پروژه دریافت می‌کند. 

عوامل مهم و ضروری برای مشخص کردن قیمت یک محتوا

هزینه تولید محتوا یا نرخ محتوا نویسی، به نوع و انواع محتوا بستگی دارد که بایستی به کیفیت محتوا، زمان تحویل محتوای موردنظر، تخصصی بودن متن، یونیک بودن مقاله، متناسب برای سئو سایت، نوشتن صحیح کلمات و عناوین، درج کردن عکس با اندازه و فونت‌های اصلی، بدون داشتن غلط نگارش و حجم محتوا توجه زیادی کرد تا دستمزد این کار نویسنده افزایش یابد.

سخن پایانی

همانطور که می‌دانید امروزه در دنیای اینترنت و دیجیتال زندگی می‌کنیم پس کار تولید محتوا یک شغل بسیار مناسب برای هر فرد به شمار می‌آید که هر شرکت و کمپانی برای توسعه دادن به کار و جذب مشتریان زیاد، در این حرفه مشغول به کار می‌شوند. ما در این مقاله سعی کردیم تمام دستمزدهای مربوط به تولید محتوا را با ویژگی‌های مهم، برای مخاطبان خود مطرح کنیم تا قبل از شروع این نوع شغل، اطلاعات کافی از نرخ تولید محتوا داشته باشند.

 

خدمات مرتبط :

مطالب مرتبط:

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + نه =

مطالب مرتبط

فونت

چگونه فونت بی نازنین را روی ورد گوشی فعال کنیم؟

یکی از چالش هایی که به احتمال زیاد شما هم با آن مواجه شدید، تغییر فونت نوشته ...
نویسنده asrino
13 اسفند 1401
طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی وبسایت چیست؟ طراحی وبسایت ساخت وب سایت است که توسط فایلها و تصاویر مختلفی انجام می ...
تیم تحریریه عصرینو
03 تیر 1399
طراحی سایت شرکتی

آیا هر کسب و کاری به طراحی سایت شرکتی نیاز دارد؟

پاسخ بدون شک مثبت است. اگر تا به حال کسب و کار خود را به صورت سنتی ...
نویسنده asrino
03 فروردین 1402