نکاتی کاربردی و موثر در رابطه با تولید محتوا شبکه اجتماعی

تیم تحریریه عصرینو
27 آذر 1400
تولید محتوا شبکه اجتماعی
امتیاز دهید

این روزها یکی از مهم ترین بخش ها برای بازاریابی، تولید محتوا محسوب می شود. حدود ۹۰ درصد از شرکت ها، برای بازاریابی محصولات خود به تولید محتوا می ‌پردازند؛ اما آیا همه آن ها در کار خود موفق می شوند؟ قطعا پاسخ خیر است. فقط تعداد اندکی از آن ها موفق می شوند که توجه مخاطبان را جلب کنند. روش های زیادی برای تولید محتوا شبکه اجتماعی وجود دارد. در رابطه با این موضوع باید به نکاتی توجه کنید و از قوانینی پیروی کنید. ما در این مقاله به توضیح این نکات می پردازیم.

نکاتی برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

اگر قصد تولید محتوا در شبکه ‌های اجتماعی را دارید، باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • محتوای شما باید از نظر کیفیت در رده بالایی قرار داشته باشد.


این نکته یکی از مهم ترین نکات برای تولید محتوا شبکه اجتماعی محسوب می شود که البته برخی شرکت ها از آن غافل شده اند. برای افزایش مخاطب نمی توانید از راه های میانبر استفاده کنید، فقط باید محتوای با کیفیتی را ارائه دهید. محتوای شما نباید سطحی و خسته کننده باشد. در آن باید به موضوعات مختلف و اساسی پرداخته شود، اما زیاده گویی نشود.

 • مخاطبان خود را بشناسید و بر اساس نیاز آن ها به تولید محتوا بپردازید.


در رابطه با تولید محتوا شبکه اجتماعی باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و برای چه کسانی در حال تولید محتوا می باشید. مخاطبان شما می‌ توانند جوانان، دانشجویان، صاحبین مشاغل و … باشند. پس از شناخت آن ها می ‌توانید بر اساس نیازشان به تولید محتوا بپردازید.

 • با دیگر برند ها به رقابت بپردازید.


  برای اینکه کسب و کار موفقی داشته باشید و بهترین محتوا را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، باید رقبای خود را از میان بردارید. یکی از آسان ترین روش ها، بررسی واکنش مخاطبان به تولید محتوا شبکه اجتماعی رقیب است. هر محتوایی که واکنش بهتر و مثبت تری داشته باشد، می‌ تواند برای شما به عنوان الگو قرار گیرد. محتوا هایی که بازدهی کمتری داشتند را مورد بررسی قرار دهید و اشتباه آن ها را در محتوا های خود تکرار نکنید. برای بررسی این کار آسان فقط کافی است که رقبای خود را در شبکه های اجتماعی پیدا کنید و پست های آن ها را بررسی کنید تا متوجه شوید که کدام یک از آن ها بازدید بیشتری داشته است.

 • از تصاویر مرتبط با موضوع استفاده کنید.


  امروزه شبکه ‌های اجتماعی به مقدار زیادی تصویر محور شده‌ اند. بررسی‌ ها نشان داده اند که محتوا های دارای تصویر، سه برابر بیشتر از محتوا های بدون تصویر و دارای متن ساده مورد توجه مخاطبان قرار می ‌گیرند. باید از تصاویر با کیفیت و مرتبط با موضوع تان استفاده کنید تا تاثیر بیشتری روی مخاطب بگذارید.

 • علائم نگارشی را فراموش نکنید.


  هیچ وقت یک متن یک تکه و طولانی، نمی ‌تواند توجه مخاطبان را جلب کند؛ حتی‌ ممکن است آن ها را از خواندن منصرف کند. برای تولید محتوا شبکه اجتماعی سعی کنید که از علائم نگارشی به درستی در متن خود استفاده کنید و بین تیتر های خود فاصله را رعایت کنید. وقتی فاصله رعایت شود، چشم مخاطب خسته نمی شود و به خواندن متن شما ادامه می ‌دهد.

 • کمی بامزه بودن بد نیست.

حتی اگر کسب و کار شما کاملاً جدی است، نباید باعث شود که مخاطب فکر کند شما خشک به نظر می ‌رسید. تحقیقات در رابطه با تولید محتوا شبکه اجتماعی نشان داده اند که استفاده از تصاویر و محتوا های بامزه و خنده دار، توجه جمعیت بیشتری از مخاطبان را جلب می کند و باعث می شود آن ها محتوای شما را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارند.

سخن پایانی

برای داشتن محتوایی جذاب و کاربر پسند در شبکه های اجتماعی، باید به نکاتی توجه کنید. همه این نکات دست به دست هم می دهند تا کسب و کار شما را به موفقیت برسانند. فراموش نکنید که نقطه هدف شما مخاطبان هستند؛ پس باید از هر روشی برای جلب توجه آن ها استفاده کنید. بهترین روش ها برای تولید محتوا شبکه های اجتماعی، آن هایی هستند که باعث می شوند مخاطب محتوای شما را برای دیگران نیز ارسال کند. اگر برای ساخت محتوا، تمام خلاقیت خود را به خرج دهید، متوجه افزایش مخاطبانتان خواهید شد.

 

مقالات مرتبط:

تولید محتوا به انگلیسی چه فوایدی دارد

کار تولید محتوا در منزل به چه شکل صورت می گیرد؟

خدمات مرتبط:

مدیریت اینستاگرام

مدیریت تلگرام و کانالهای آن

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

مدیریت تلگرام

مدیریت تلگرام و کانالهای آن

در چنین روزگاری که ارتباطات در جوامع بشری نقشی اساسی دارد کمتر کسی است که ساعتی از ...
تیم تحریریه عصرینو
05 مرداد 1399

طراحی سایت به همراه آموزش صفر تا صد آن

امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلف، نیازمند داشتن سایت هستند. شاید بتوان گفت عمده‌ترین دلایل نیز، ...
تیم تحریریه عصرینو
09 آبان 1399
سئو کار

سئوکار کیست و باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

سئو چیست و سئوکار کیست؟ واژه‌ی سئو (SEO) کوتاه‌شده‌ی عبارت بهینه‌سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) است و ...
تیم تحریریه عصرینو
08 مرداد 1399