سئو چیست؟

تیم تحریریه عصرینو
08 شهریور 1399
سئو چیست

سئو چیست؟

واژه سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization است، که در واقع به معنای افزایش کمیت و کیفیت ترافیک وب سایت از طریق نتایج موتور جستجوی ارگانیک است.

 

SEO به عنوان یک استراتژی بازاریابی اینترنتی، نحوه عملکرد موتورهای جستجو را بررسی می کند. آنچه را که دیگران جست و جو می کنند یا آنچه را نیاز دیگران است، را می یابد.

سئو عملی ساده و کمی نیست. با توجه به بروز رسانی مداوم الگوریتم های گوگل کارشناسان سئو به منظور موفقیت بیشتر باید مطالعه کنند.

انواع سئو

سئو کلاه سفید

یکی از انواع سئو، سئو کلاه سفید است. این سئو یکی از بهترین روش ها برای بهبود رتبه بندی سئو و بهینه سازی آن است، سئو کلاه سفید همراه با تلاش شبانه روزی، تولید محتوا باکیفیت، بهینه سازی HTML و… بدست می آید.

تکنیک های سئو کلاه سفید برای نتیجه به زمان نیاز دارد. اما پس از مدتی سایت به سطح رشد پایدار خواهد رسید.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه عکس سئو کلاه سفید عمل می کند، به کمک تاکتیک های خلافی نظیر کپی کردن محتوا، خرید لینک، استفاده از کلمات کلیدی نا مربوط و … حاصل می شود.

گرچه سئو کلاه سیاه باعث محبوبیت یک شبه سایت می شود، اما پس از مدتی می تواند به کسب و کار شخص آسیب بزند.

الگوریتم های گوگل مدام در حال پیگیری و جست و جو هستند و بالاخره روزی هم زمان جریمه شدن سایت های متخلف و قانون شکن می رسد.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری در واقع حد واسط سئو کلاه سفید و سیاه است. این تکنیک برای همه سایت ها مناسب نیست.سئو کلاه خاکستری توسط Google ممنوع نیست، اما روشی قابل قبول برای به دست آوردن نتایج عالی محسوب نمی شوند.

تکنیک های سئو کلاه خاکستری ریسک پذیر است، اما به عنوان “راه حل مقرون به صرفه” روشی مناسبی است.سئو کلاه خاکستری تنها در برخی اوقات قابل پذیرش است، در صورت استفاده مداوم در واقع همان سئو کلاه سیاه می شود.به علت ریسک بالا این سئو بهتر است، سایت های نو پا و سئو کاران تازه کار از آن استفاده نکنند.

سئو منفی

سئو منفی توسط صاحب سایت انجام نمی شود، بلکه رقیبان و دیگر مشاغل با ارسال نظرات منفی، هک کردن سایت به منظور تغییر محتوا و … می توانند باعث کاهش اعتبار سایت شوند.

اصول سئو

برای تولید یک محتوا لازم است، که اصول سئو را رعایت کنیم. در این بخش سعی شده توضیح مختصری درباره اصول سئو دهیم.

تحقیق و ادغام کلمات کلیدی دو مؤلفه مهم سئو هستند.وقتی کاربران جستجو انجام می دهند، از کلمات کلیدی برای یافتن اطلاعات مربوط به موضوعی استفاده می کنند.اگر می خواهید در بین جست و جو روزانه کابران، سایت شما دیده شود بهتر است، از کلمات کلیدی استفاده کنید.

با جست و جو در گوگل یا استفاده از ابزار هایی نظیر Keyword Tool IO و Screaming Frog SEO Spider می توان مناسب ترین کلمات کلیدی را یافت.Google هنگام رتبه بندی سایت شما تجربه کاربر را در نظر می گیرد، سرعت بارگذاری سایت شما نقش مهمی در تجربه کابران دارد.

اگر کاربران از وب سایت شما لذت ببرند، احتمالاً مدت زمان بیشتری در سایت شما می مانند.Google این موضوع را به عنوان یک سیگنال مثبت می داند که صفحه شما به جستجوی جستجوی کاربر مرتبط است.

برچسب های عنوان یک عامل مهم سئو هستند. وقتی کاربران از طریق Google جستجو می کنند، آنها برچسب عنوان شما را در نتایج جستجو مشاهده می کنند.هم چنین بهتر است، همیشه سعی شود از کلمه کلیدی در تیتر ها و پاراگراف اول محتوا استفاده شود.

رابطه سئو و بهینه سازی وب سایت

لینک های داخلی باعث می شوند، تا مخاطب بدون دردسر به دنبال سوال های خود در سایت شما باشد.این عامل باعث می شود تا مخاطب درگیر سایت شود و مدت زیادی را در سایت شما بگذراند.لینک های خارجی نیز می توانند به اعتبار بخشی سایت شما کمک کنند.

برچسب زدن تصاویر یکی از بهترین و مهم ترین اصول سئو برای کمک به گوگل در خواندن سایت شما و نمایه سازی آن است.برای تولید محتوا وقت بگذارید.تولید یک محتوا ارزشمند تنها محدود به متن و نوشته نیست، بلکه می توان با بارگذاری صدا، فیلم، عکس، راهنما و … مخاطب را به خود جذب کرد.یکی از اصول اساسی SEO، در کنار بهینه سازی برچسب عنوان شما، بهینه سازی توضیحات متا است.

توضیحات متا یکی دیگر از اجزای مهم فهرست سئو است، که مخاطبان قبل از کلیک بر روی وب سایت به آن نگاه می کنند.توضیحات متا در واقع یک انفجار کوچک است، که در زیر برچسب عنوان شما ظاهر می شود.این بخش کوچک از متن به شما امکان می دهد، دیدگاهی مختصری از وب سایت خود را به مخاطب نشان دهید.

جمع بندی

سئو استراتژی ای برای بهینه سازی وب سایت است.برای بهینه سازی هر چه بیشتر سایت بهتر است، از کلمات کلیدی مناسب، محتوا ارزشمند، استفاده از عکس های متناسب با موضوع محتوا و … استفاده کرد.الگوریتم های موتور جستجو مرتباً تغییر می کنند، پس بهتر از به جای دور زدن قوانین، تاکتیک های سئو را یادبگیریم.

مقالات مرتبط:

تولید محتوای متنی

خدمات طراحی سایت

تبلیغات اینستاگرام

اینستاگرام مارا دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 20 =

مطالب مرتبط

سئو سایت

با مفهوم سئو سایت بیشتر آشنا شوید

حتما شما نیز بخصوص در این چند سال اخیر که کارها به سمت اینترنتی شدن رفته‌اند اصطلاح ...
تیم تحریریه عصرینو
20 مرداد 1399
تأثیر محتوای کپی بر سئو سایت

محتوای کپی چه بلایی بر سر سئو سایت می‌آورد؟

محتوای کپی به چه صورت به سئو سایت آسیب می‌زند؟ در حال حاضر هیچ کسی پیدا نمی‌شود که ...
تیم تحریریه عصرینو
04 مرداد 1400
طراحی سایت سئو بیس

طراحی سایت سئو بیس با رعایت تمامی قوانین گوگل

طراحی سایت SEO base یکی از بهترین روش‌های طراحی سایت است. اگر با مفاهیم مربوط به سایت ...
تیم تحریریه عصرینو
15 فروردین 1400