برای تولید محتوا در اینستاگرام به یک حرفه‌ای تبدیل شوید!

تیم تحریریه عصرینو
۱۴ تیر ۱۴۰۰
تولید محتوا در اینستاگرام

به یک حرفه‌ای برای تولید محتوا در اینستاگرام تبدیل شوید!

اینستاگرام این روزها دیگر یک فضای سرگرمی نیست، بلکه یک شبکه اجتماعی مهم و کلیدی در حوزه تبلیغات به شمار می‌آید. افراد بسیاری در حوزه‌های کاری مختلف از این شبکه مجازی برای پیشرفت در کسب و کار خود استفاده می‌کنند،  و آنچه که در این پیشرفت نقش دارد چیزی جز تولید محتوا در اینستاگرام با توجه به استانداردهای روز نیست. اگر شما نیز می‌خواهید مانند یک حرفه‌ای در این شبکه مجازی فعالیت کنید، نکات زیر را حتما در کار خود رعایت کنید.

1.پروفایل خود را خلاقانه بسازید

شاد سخت‌ترین قسمت تولید محتوا در اینستاگرام، این باشد که شما باید عادی‌ترین چیزها را خارق‌العاده و جذاب نشان دهید. برای مثال، پروفایل بخشی است که تمام اکانت‌ها، چه کاری و چه شخصی، آن را دارند اما آنچه شما باید به عنوان یک شخص که قرار است از اکانت خود برای پیشرفت در کسب و کار استفاده کند انجام دهید، شخصی‌سازی خلاقانه یک بخش رایج است.

تولید محتوا در اینستاگرام در 150 کلمه، خلاق بودنِ چالش برانگیز است؛  به همین دلیل باید سعی کنید از عبارات گویا، کوتاه و حتی بعضا عجیب استفاده کنید تا توجه مخاطب را در همان نگاه اول جلب کنید. همان طور که شناسنامه شما تمام اطلاعات لازم از شما را دارد، پروفایل اکانت شما نیز باید همان گونه اما در عین حال جالب و درگیرکننده باشد.

2.تصاویر اکسیژن دنیای اینستاگرام هستند.

شاید بتوان گفت در فضای اینستاگرام هیچ چیز بیشتر از تصاویر باکیفیت نمی‌تواند شما را در مسیر درست قرار دهد. اینستاگرام شبکه‌ای با محوریت تصاویر و ویدیو می‌باشد و به همین دلیل تولید محتوای تصویری مناسب و با کیفیت برای شما بسیار مهم است. از عکس پروفایلتان گرفته است تا تک تک عکس‌هایی که پست می‌کنید و یا هایلایت‌هایی که می‌سازید، همگی مهم هستند.

برای تولید محتوا در اینستاگرام بحث، فقط بحث عکاسی نمی‌باشد بلکه ادیت عکس نیز بسیار مهم است و در عین باید توجه کنید که از تصاویر مرتبط با یکدیگر استفاده کنید. وقتی یکی برای اولین بار وارد پیج شما می‌شود، ابتدا سراغ پروفایلتان می‌رود و سپس به صورت روزنامه‌‌ای پست‌ها را مرور می‌کند؛ در اینجا حس و حال کلی که مخاطب از فضای اکانت شما می‌گیرد، در برداشت اولیه او بسیار مهم است.

هر چه عکس‌ها باکیفیت‌تر، دارای انسجام و ادیت مناسب باشند، مخاطب بیشتر ترغیب می‌شود تا به سراغ کپشن و هایلایت‌ها برود.

3.تولید محتوا در اینستاگرام باید مانند آینه باشد.

شما در صفحه خود باید گزیده صحبت کنید. هیچ‌کس در اینستاگرام حوصله خواندن محتواهای طولانی را ندارد و به راحتی پست و استوری شما را در صدم ثانیه رد می‌کند. این شبکه مجازی فضای جلب توجه صدم ثانیه‌ای می‌باشد. به همین دلیل شما باید در تعداد محدودی کلمات هر آنچه در ذهن دارید را منعکس کنید. این جا جایی است که شما باید اعتماد مشتری و مخاطب را جلب کنید، آن‌ها را وسوسه کنید، برایشان چالش درست کنید، آن‌ها را ترغیب به دنبال کردن کسب و کار خود کنید و در عین حال، تعداد کلمات محدودی را به کار ببرید. همین مسئله است که تولید محتوا در این شبکه مجازی را برای صاحبان کسب و کار چالش برانگیز می‌کند.

4.مخاطب را بی‌دقت و دست پایین نگیرید.

یکی از مهم‌ترین نکات این است که افراد مخاطب را دست کم می‌گیرند. وقتی که شما پس از تولید محتوا در اینستاگرام ، در جهت نشر بیشتر آن از هشتگ بیش از حد استفاده می‌کنید، به مخاطب حس بدی دست می‌دهد. درست است که شما باید در جهت تبلیغات اقداماتی انجام دهید اما این اقدامات نباید افراطی و مخاطب آزار باشد. هشتگ‌های بی‌ربط و متعدد در محتوای کپشن باعث می‌شود مخاطب احساس کند این متن برای او نوشته نشده است بلکه برای کسب و کار شما نوشته است و این بدترین حسی است که یک محتوا می‌تواند به مخاطبان دهد.از سوی دیگر، با خود فکر نکنید مخاطب متوجه ضعف‌های جزئی شما نمی‌شود؛ برای مثال، اگر در محتوای خود اطلاعات اغراق شده بدهید و یا سعی کنید مخاطب را با وعده‌های بعید فریب دهید، بلافاصله رشته‌ی اعتماد را پاره کرده‌اید.

سخن پایانی

تولید محتوا در اینستاگرام همان‌قدر که در ظاهر ساده و پیش افتاده می‌باشد، در باطن نیازمند برنامه‌ریزی و استانداردسازی بسیاری است به همین خاطر است که در این کار، صاحبان کسب و کار از حرفه‌ای‌ها استفاده می‌کنند. رعایت کردن نکات و چارچوب‌های تولید محتوای استاندارد، خلاقیت شخصی‌سازی شده، مخاطب‌پسند و درگیر کننده کلید موفقیت شما می‌باشد.

 

 

خدمات مرتبط :

مطالب مرتبط:

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

مطالب مرتبط

ثبت دامنه برای مشتریان سایت

ثبت دامنه برای مشتریان طراحی سایت به چه صورت است؟

انتخاب نام دامنه برای وب‌سایت اگر شما نیز به فکر داشتن وبسایت باشید در تحقیقات و وب‌گردی‌ها خود ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۲ فروردین ۱۴۰۰
تحلیل سئو سایت

تحلیل سئو سایت و آشنایی کامل با آن

در این متن اول از هر چیزی به کارایی گوگل و تحلیل سئو سایت ها می پردازیم؛ ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۱ مهر ۱۴۰۰
عصری نو

طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای، اولین گام برای موفقیت یک کسب و کار

احتمالا از خود می پرسید که طراحی سایت فروشگاهی چگونه بر کاربران تاثیر می گذارد و چرا ...
نویسنده
۲۵ خرداد ۱۴۰۲
این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس