طراحی سایت پزشکی

تیم تحریریه عصرینو
05 مرداد 1399
5/5 - (1 امتیاز)

امروزه وب سایت ها از موارد ضروری برای هر شغل و حرفه ای هستند. طراحی سایت پزشکی برای کاربران نسبت به طراحی سایر سایت ها ضروری تر است زیرا پاسخی چشمگیر به نیاز بیماران خواهد بود.

طراحی سایت پزشکی کار آسانی نیست زیرا کپی مطالب و طراحی سایت پزشکی به تنهایی (یعنی با تکیه بر دانش و مهارت خود) کاری غیرممکن است. نخستین موردی که باید برای ساخت سایت پزشکی در نظر بگیرید، منطبق بودن سایت با  HIPAAاست. HIPAA همان قوانین مربوط به حریم خصوصی اشخاص بیمار بوده که باید حفظ شود.

علت سخت بودن طراحی سایت پزشکی در نظر گرفتن مسائل HIPAA با طراحی سایت است به عبارت دیگر سایت باید به گونه ای طراحی شود که مسائل HIPAA رعایت شود. برای ساخت نهایی سایت پزشکی باید سایت از نظر بصری جذاب، زیبا و با  HIPAA سازگار باشد. هر چند که طراحی سایت پزشکی کاری دشوار بوده اما شدنی است. برای ساخت سایت پزشکی ادامه مقاله را دنبال کنید.

5 عامل برای ساخت یک سایت پزشکی مناسب

 1. انتخاب طراحی خوب برای وب سایت:

یک طراح خوب را برای وب سایت خود انتخاب کنید. شخصی را انتخاب کنید که با شیوه کار شما آشنا باشد و با یک سیستم پزشکی معتبر کار کرده باشد. مثلا کارشناسان سایت های پزشکی اسامی بیماران را به عنوان مخاطبان سایت قرار بدهند تا بازدیدکنندگان با مراجعه به سایت احساس راحتی و اعتماد کنند.

 1. تجربه در رابطه با HIPAA:

برای مطمئن شدن از طراح سایت حتما طراحی را انتخاب کنید که امور  HIPAA را انجام داده باشد یا حداقل دانش انطباق  سایت با  HIPAA را داشته باشد. برای مثال یک طراح خوب برای موضوع پزشکی عملکرد خود را با طراحی پزشکی نشان خواهد داد. شما با یک نگاه گذرا متوجه تجربه کاری طراح در رابطه با مقررات  HIPAA خواهید شد.

 1. مشخص کردن نیازها:

یکی از اشتباهات رایج در طراحی سایت پزشکی در دسترس نبودن آنچه که انتظار می رود است. بیماران دسترسی به پرونده خود را ندارند یا درخواست دسترسی به پرونده پزشکی از سوی بیمار امکان پذیر نیست. اگر شما هم با چنین مشکلی روبرو شده اید پس لازم است با طراح خود در مورد احراز هویت، نیازها و رمزگذاری سخن بگویید. سه عامل گفته شده در مرکز طراحی یک سایت پزشکی قرار دارد. پس هدف خود را برای ساخت یک سایت پزشکی روشن کنید و نگذارید که طراح مانع از عملکرد درست شما شود.

 1. شکست خوردن در طراحی سایت:

در بیشتر مواقع سایت های پزشکی در رابطه با اقدامات خاص امنیتی شکست خواهند خورد و ممکن است سایت یکپارچه نباشد پس تنها کاری که اساسی ترین کار طراحی سایت در زمینه پزشکی است؛ سازگاری سایت پزشکی با  HIPAA است. وقتی به سازگاری سایت با  HIPAA اهمیت بدهید قادر به ساخت سایت پزشکی خواهید بود.

 1. همکاری تجاری:

یک نکته مهم و ضروری برای ایجاد سایت پزشکی، همکاری داشتن با شغل های تجاری است. در واقع شما باید با طراحی همکاری کنید که مشکلاتی برای حریم خصوصی اشخاص بیمار سایت به وجود نیاورد. فواید طراحی کردن سایت پزشکی و بهداشتی یکی از راه های آسان برای رقابت کردن در بین رقبای قدر پزشکی، ایجاد و طراحی سایت بهداشتی و پزشکی است که نوعی استراتژی بازاریابی است. سایت شما باید نگاهی به آینده بیماران بیندازد و تنها چیزی که در زمان ساخت سایت باید در نظر گرفته شود بیماران هستند.

سریع ترین راه برای کشاندن بیماران به سوی وب سایت های پزشکی و بهداشتی برقراری تماس به صورت تلفنی است. اما مطئمن باشید وب سایت ها به دلیل اطلاعات جالبی که در اختیار مخاطبان خود قرار خواهند داد پربازدید هستند. شرکت های زیادی برای بازاریابی با کمک پزشکان متخصص سایت های را ساخته اند که باعث تعامل پزشک و بیمار شده اند.

  در یک جمله باید گفت که طراحی سایت پزشکی ایجاد تعامل صنعت بعلاوه هنر، پزشک با بیمار است. همان طور که گفتیم ساخت یک وب سایت پزشکی کاری دشوار و سخت بوده و علت دیگرش انتقال اطلاعات پزشکی به بیمار است زیرا امکان انتقال به صورت جزئی خواهد بود. اگر بخواهید در بین سایت های پزشکی معتبر و کامل باشید باید اطلاعات خوبی را در اختیار بیماران قرار دهید. در ضمن با مطالب مفید مراقبتی بازدید کننده های سایت خود را بالا ببرید.

فواید طراحی و ساخت وب سایت پزشکی عبارت است از:

 • انعطاف پذیر بودن طرح
 • انتخابی شدن شما
 • وجود محتوای پزشکی در رابطه با بیماری شما
 • ایجاد ویژگی های سفارشی
 • برطرف شدن نیاز بیماران
 • دسترسی سریع و بدون تأخیر بیماران به پزشک
 • رشد صنعت پزشکی
 • ارائه خدمات جدید پزشکی

بررسی ساخت یک وب سایت درمانی و پزشکی هدف اصلی ساخت و طراحی سایت پزشکی، ارائه اطلاعات و خدمات بوده که اغلب با کسب درآمد برای پزشکان و ارائه دهندگان خدمات همراه است. 2 شیوه برای طراحی و ساخت سایت پزشکی وجود دارد. نخستین شیوه طراحی و ساخت سایت توسط یک شرکت بوده که هزینه بر و گران است. دومین شیوه ساخت و طراحی سایت در منزل به وسیله نرم افزارهای تجاری بوده که کم هزینه و ساده است. به همین دلیل روش دوم کارآمدتر می باشد. 

برای ساخت و طراحی سایت پزشکی در منزل کافی است که یک رایانه یا لپ تاپ به همراه بعضی نرم افزارهای کاربردی و محیط سخت افزار را داشته باشید. طراحی سایت نخست باید روی کاغذ پیاده شود و بعد به صورت فایل کامپیوتری به کمک برنامه طراحی روی سایت انتقال داده شود و سرانجام فایل برای انتشار در شبکه وب (www) قرار بگیرد. نکاتی برای جذب بیماران در ساخت وب سایت پزشکی زمانی جذب بیماران به وسیله سایت پزشکی صورت خواهد گرفت که بازاریابی شما قوی باشد. شما برای جذب بیمار باید اعتماد بیمار را جلب و بهترین خدمات را در هر زمانی که لازم است به او بدهید. کیفیت خدمات نقشی حیاتی در بالا رفتن بازدیدکنندگان سایت پزشکی دارد.

برای جدا کردن سایت خود به منظور جلب اعتماد بازدیکنندگان روی 5 مورد زیر تمرکز کنید.

 1. بهینه سازی دستگاه:

معمولا 70 درصد مردم با گوشی های هوشمند به سایت ها دسترسی دارند. پس سایت شما برای هر دستگاهی قابل استفاده خواهد بود. طراح سایت با بهینه سازی سایت  باعث می شود که اطلاعات با سرعت بالاتری در اختیار کاربران قرار گیرد.

 1. سئو و واژگان کلیدی:

اگر شما سئو و واژگان کلیدی را در سایت خود به کار نبرید بیماران سایت شما را نمی بابد زیرا موتورهای جستجو بدون سئو و واژگان کلیدی خاموش هستند. کارشناسان با کلمات کلیدی قادرند که جستجو و ترافیک سایت را بالا ببرند.

 1. خدمات ویژه:

سرعت در ارائه مطالب و خدمات باعث تشویق شدن بیمار به جستجوی بیشتر در سایت شما خواهد شد پس سعی کنید که سرعت دسترسی به سایت را از خدمات ویژه خود قرار دهید.

 1. تجارب بیماران:

بخشی از سایت را به تجارب بیماران اختصاص دهید تا سایر بازدیدکنندگان از تجارب و در نهایت درمان دیگران استفاده کنند و در ضمن تجارب بیماران را به روز نگه دارید.

 1. رزرو نوبت:

امروزه بیشتر رزرو نوبت به صورت آنلاین است. پس امکان رزرو نوبت را برای بیماران به وجود بیاورید تا بیمار قرار ملاقات خود را از طریق سایت شما مشخص کند. فراموش نکنید که طراحی سایت پزشکی به بیمار اجازه خواهد داد بدون رفتن به مطب بیماری خود را در فضایی امن با پزشک در میان بگذارد و سایت پزشکی زمانی عملکرد درستی را خواهد داشت که با حفظ اسرار بیماران خدماتی باکیفیت را ارائه دهد.  

خدمات مرتبط :

چگونه بازدید سایت را افزایش دهید

مقالات مرتبط

دیجیتال مارکتینگ

اینستاگرام ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

ترفندهای مدیریت اینستاگرام فروشگاه های اینترنتی

ترفندهای مدیریت اینستاگرام فروشگاه های اینترنتی

شبکه اجتماعی اینستاگرام که تحت مالکیت شرکت فیس‌بوک حجم بسیار زیادی از فضای مجازی در تسخیر خود ...
تیم تحریریه عصرینو
02 تیر 1401
آنالیز وب سایت

ابزار های آنالیز وب سایت حرفه ای

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، کسب و کارهای زیادی به دنبال ایجاد سایت معتبر و با محتواهایی با ...
تیم تحریریه عصرینو
13 آبان 1400
انواع بازاریابی محتوایی

کسب موفقیت در تجارت آنلاین با درک صحیح انواع بازاریابی محتوایی

در اغلب موارد هنگامی که در کسب و کار های آنلاین از بازاریابی و تولید محتوا صحبت ...
تیم تحریریه عصرینو
10 اردیبهشت 1401