طراحی سایت چیست؟

تیم تحریریه عصرینو
۱۵ مرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت

امروزه ما در دنیای تکنولوژی زندگی میکنیم. مردم سراسر جهان روزانه زمان زیادی را در اینترنت میگذرانند. از طریق سایت های اینترنتی تفریح میکنند، اطلاعات کسب میکنند، خرید میکنند، با دیگران تعامل دارند، و… طراحی سایت، فرایندی است که استفاده ی راحت و کاربرپسند از صفحات اینترنتی را ممکن میسازد.

اگر قصد دارید وب سایت خود را راه اندازی کنید یا مشتاق هستید در مورد این فرایند بیشتر بدانید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله ما فرایند “طراحی سایت” را بررسی کرده و به طور مختصر به عناصری که در آن باید مورد توجه قرار بگیرند، میپردازیم.

طراحی سایت چیست؟

فرایند جمع آوری ایده ها، تنظیم اصول زیبایی شناسی و اجرای آنها بر روی یک وبسایت را “طراحی ” مینامند. تمام این کار ها با اصول خاصی هدایت میشوند و به هدف خاصی نیز می انجامند. فرایند “طراحی سایت” شباهت بسیاری به فرایند طراحی دارد.

 هدف نهایی این فرایند، به وجود آوردن صفحاتی الکترونیکی برای ارائه محتوا از طریق اینترنت است. کاربران به راحتی میتوانند از طریق اتصال به اینترنت و استفاده از مرورگر ها، به این نتیجه ی نهایی دسترسی پیدا کنند.  

عناصر طراحی سایت

  در طراحی سایت، از عناصر بصری بسیاری استفاده میشود. مثل:   چیدمان(layout): تمام عناصر گرافیکی مثل تبلیغات و عکس ها، و یا تمام محتواهای متنی که در یک سایت مشاهده میکنید، از طریق یک چیدمان(layout) خاص در صفحات اینترنتی جای گرفته اند.  چیدمان وب سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

چرا که در دنیای وب، یکی از اهداف مهم و اصلی این است که بازدیدکنندگان بتوانند در یک نگاه، محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند. یک چیدمان مناسب میتواند با حفظ تعادل و سازگاری، باعث شود که سایت شما جلوه بصری بهتری پیدا کند و بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی در نگاه اول محتوایی که در جستجوی آن هستند را بیابند.

رنگ:

انتخاب رنگ به هدف و مشتری بستگی دارد. شما ممکن است یک طرح سیاه و سفید انتخاب کنید و یا یک طرح چند رنگ را مناسب تر بدانید. مهم این است که رنگ هاُ با هدف و محتوای وب سایت تناسب داشته باند. البته باید از رنگ هایی استفاده کرد که مناسب استفاده در وب سایت هستند. این رنگ ها را “رنگ های امن وب” مینامند.

عناصر گرافیکی:

 عناصر گرافیکی می توانند شامل آرم، عکس، کلیپ آرت یا آیکو های مختلفن باشند که همگی باعث تقویت طراحی وب می شوند. عناصر گرافیکی باید به نحوی انتخاب شوند که با هدف وب سایت و با رنگ های به کار رفته در آن تناسب داشته باشد. در این صورت، وب سایت شما کاربر پسند خواهد بود. همچنین باید دقت کنید که تعداد یا حجم عناصر گرافیکی باعث کند شدن بارگیری صفحات نشود.

فونت ها:

استفاده از فونت های مختلف میتواند به وب سایت زیبایی بخشد و وب سایت شما را ارتقاء بخشند. البته اکثر مرورگرها، تنها میتوانند تعداد محدودی از فونت ها را بخوانند. این فونت ها “فونت های امن وب” نامیده میشوند. در طراحی وب سایت، از این فونت ها استفاده میشود.

مطالب و محتوا:

محتوای سایت و طراحی سایت می توانند در کنار هم، کمک کنند که پیام مورد نظر شما بهتر منتقل شود. متون نوشتای باید همیشه مفید و کاملا مرتبط با هدف سایت باشد. و به نحوی تنظیم شوند که خواننده را گیج نکنند بلکه آنچه او میخواهد را به راحتی در اختیارش قرار دهند. این محتوا باید از طول مناسب برخوردار باشد. انتخاب کلمات کلیدی نیز بسیار مهم است زیرا باعث میشوند که موتورهای جستجو به سایت شما سریع تر دسترسی پیدا کنند.  .

خدمات مرتبط :

طراحی سایت پزشکی

مقالات مرتبط

تولید محتوا

اینستاگرام ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

مطالب مرتبط

تعریف سئو

آشنایی کامل با تعریف سئو سایت

سئو سایت یکی از بهترین روش‌ها برای توسعه وب‌سایت و کسب‌وکارهای اینترنتی است که در آن شما ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

طراحی بنر ثابت و متحرک

طراحی بنر ثابت و متحرک طراحی بنر ثابت و متحرک یک طراحی گرافیکی تبلیغاتی در شبکه جهانی است ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۲ شهریور ۱۳۹۹
سفارش تولید محتوا

 همه چیز درباره سفارش تولید محتوا

در مورد سفارش تولید محتوا چه می دانید؟ اینترنت به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی همه ما ...
نویسنده
۰۹ شهریور ۱۴۰۲
این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس